Exekutívny koučing – základné informácie

Propagačný materiál v pdf formáte je možné stiahnuť tu:  Executive couching

Potrebujete ďalšie informácie?

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete sa stalo bežné, že manažéri bez rozdielu, v akom odvetví pracujú, využívajú služby kvalitných exekutívnych koučov, od ktorých očakávajú účinnú a veľmi efektívnu podporu. Kvalitný exekutívny kouč vystupuje ako “podporný mechanizmus”, ktorý dokáže pomôcť rozvinúť manažérov potenciál a jeho schopnosti pri riadení a organizovaní firmy.

podklady

Kouči spolupracujúci so SAPIENT sú maximálne flexibilní a využívajúci všetky osvedčené a praxou overené postupy. Náš koučovací proces sa zameriava na nasledovné témy: samo-vedenie, vedenie ostatných, zvládnutie obchodných procesov a riadenie podnikania.

S organizáciami a jej manažérmi (vodcami) spolupracujeme najčastejšie týmito spôsobmi:

Koučovanie top-manažérov a majiteľov 

Roky na vrchole. A “sám”!

Vieme veľmi dobre, že napriek tomu, že skutočný líder a top manažér je neustále obklopený množstvom ľudí, dokáže len málo ktorý z nich prijať spätnú väzbu o vlastnom štýle riadenia. Aký som líder a prípadne manažér? Ktoré sú moje silné stránky? Existujú “trecie miesta”, ktoré ma brzdia pri snaha dosiahnuť hornú hranici využitia môjho potenciálu v záujme maximalizácia mojej a firemnej výkonnosti?

Kvalitný kouč dokáže veľmi diskrétnym a efektívnym spôsobom pomôcť skúseným top manažérom pozrieť sa do správneho, ničím a nikým nepokriveného zrkadla, poskytne úprimnú a nedeformovanú spätnú väzbu, identifikuje ich najdôležitejšie skutočne silné stránky (nie vždy tie, ktoré si myslí, že má) a napomôže definovať rozvojové témy s možnosťami zlepšenia. Takýto jednorázový reštart úprimného sebapoznania je kľúčovým faktorom pre získanie podpory zo strany ostatných manažérov, najmä ak potrebujeme zvýšiť ich výkonnosť, ich nasadenie a úsilie potrebné pre dosiahnutie nejakej novej podnikateľskej alebo manažérskej výzvy.

Koučovanie najväčších talentov

Rozvíjať talent budúcich top manažérov a lídrov je podnikateľskou nevyhnutnosťou. Robí tak každý osvietenejší senior manažér alebo majiteľ.

ID-10067875

Rozumieme špecifikám koučovania talentovaných ľudí – manažérov a lídrov budúcnosti. Práca s nimi je rovnako náročná, ako so skúsenými manažérmi, často dokonca ešte ťažšia. Najviac sa zameriavame na rozvoj sebavedomia a uvedomenia si širšieho kontextu podnikania a s ním súvisiaceho riadenia a organizovania ľudí. Veľmi chceme, aby si uvedomili význam a dôležitosť ich budúcich rozhodnutí, aby vedeli o svojich silných stránkach a dokázali trvale pracovať na eliminovaní negatívnych dopadov na ich ďalší rozvoj tých menej dobrých schopností.

Cielený koučing 

Koučing zameraný na rýchly výsledok, rozvíjajúci špecifické zručnosti alebo napomáhajúci zvládnuť mimoriadne situácie v manažmente a podnikaní.

Pri tomto koučingu sa od kouča vyžadujú návrhy okamžite aplikovateľných riešení a dosiahnutie hmatateľných výsledkov!

Pár príkladov:

 • pomôcť zvládnuť prvých sto dní na novej pozícií a naplniť veľké očakávania,
 • prepojiť očakávania akcionárov a reálne schopnosti podriadených,
 • zdokonalenie schopnosti vykonávať určitú manažérsku funkciu (napr. plánovanie alebo tímovú prácu).

Princípy koučovania

 • efektívni lídri a manažéri si uvedomujú svoju hodnotu, vedia, kto sú a čo je ich cieľom,
 • nie sú úplne dokonalí! Ale efektívni lídri alebo manažéri sa opierajú o sebapoznanie a pravdivé sebauvedomenie,
 • ľudia sa dokážu zmeniť,
 • koučovanie musí byť zamerané na biznis,
 • efektívne koučovanie sa zameriava na celého človeka, nie len na jeho biznis tvár
 • efektívny koučing je založený na pragmatickom “držaní sa pri zemi” a najmä na poznaní a uplatňovaní best practice,
 • efektívny koučing sa snaží využívať silné stránky jednotlivcov a eliminovať vplyv tých slabších.
Bookmark the permalink.

One Comment

 1. Re.: BIC a Sokol.
  keywords:
  Obchodný register SR na internete
  http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=4752&SID=4&P=1
  Citujem z tejto verejne prístupnej webovej stránky:
  Ing. Augustín Sokol
  (od: 29.06.1993 do: 18.05.1994)
  Amurská 7
  Košice
  Koniec citátu.
  V košickej BICke som bol teda krátko. Akurát len na to, aby som sa naučil čo potrebujem. Ešte pred svojim nástupom do BICky som bol na odborných výberových školeniach. Prednášali tam vynikajúci odborníci. Napríklad, aj Ron Johnson. V roku 1995 vyšiel aj u nás preklad jeho vskutku vynikajúcej knihy:
  JOHNSON Ron: Ako zostaviť dobrý Podnikateľský plán, 1995, Partizánske, Open Windows, Garmond, 250 strán, ISBN 80 – 85741 – 1.
  S úctou, Ing. Augustin Sokol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>